Darmowa dostawa od 200,00 zł

Pierwsza pomoc - wiedza, która ratuje życie

Pierwsza pomoc dla niemowląt - nie tak straszna, jak myślisz i może uratować życie

Pierwsza pomoc niemowlaka może brzmieć przerażająco, potrzeba jej zastosowania, zdarza się jednak niezwykle rzadko - jest ona o wiele prostsza, niż myślisz i warto znać jej zasady, aby być przygotowanym i umieć zareagować.

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO) u dzieci do 1 roku życia.

Stymuluj - jeśli zauważysz, że twoje dziecko nie oddycha, dotknij je, dmuchnij mu w twarz. W wielu sytuacjach jakikolwiek bodziec będzie w stanie sprawić, że dziecko zacznie oddychać. Jeśli jednak oddech dziecka nie powróci, przejdź do kolejnego kroku.
Wezwij pomoc - zadzwoń po pogotowie i przejdź do resuscytacji.
Oczyść drogi oddechowe - sprawdź czy ustach dziecka nie znajdują się żadne przedmioty, które mogły zablokować oddech.
Zacznij wykonywać wdechy - jeśli dziecko dalej nie oddycha, zacznij wtłaczać powietrze do jego ust. W tym celu obejmij ustami usta i nos dziecka i wprowadzaj powietrze, tak aby klatka piersiowa się unosiła.
Resuscytacja - jeśli dziecko dalej nie oddycha, przejdź do resuscytacji. Włóż jedną dłoń pod plecki dziecka, drugą ręką przy pomocy dwóch palców wykonaj 30 mocnych uciśnięć klatki piersiowej między sutkami, następnie wykonaj 2 wdechy. Powtarzaj cały proces, do momentu, aż przyjedzie pogotowie lub dziecko zacznie oddychać.

 

                                                                          źródło: https://www.youtube.com/@WWConsultingOfficial

Monitor oddechu ostrzeże Cię w razie zagrożenia

Aby przystąpić do resuscytacji, która może uratować życie dziecka, musisz wiedzieć, że doszło do zatrzymania oddechu. Bezdechy u noworodków zdarzają się dość często, niektóre z nich mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. Urządzenie monitorujące oddech dziecka może uratować życie, poprzez podniesienie alarmu, kiedy niemowlę przestanie oddychać.

 

Polecane

pixel