Darmowa dostawa od 200,00 zł

Jaki monitor oddechu wybrać? Przenośny czy stacjonarny?

2022-08-16
Jaki monitor oddechu wybrać?  Przenośny czy stacjonarny?

Bezprzewodowy monitor oddechu czy stacjonarny?

Wielu rodziców, którzy zastanawiają się nad zakupem monitora oddechu, staje przed wyborem pomiędzy modelami bezprzewodowymi a tymi, które wykorzystują przewodowe sensory i w swoim założeniu są urządzeniami stacjonarnymi. Czym charakteryzują się te dwa rodzaje monitorów oddechu dla niemowląt? Które urządzenie wybrać?

Stacjonarne monitory oddechu zazwyczaj składają się z sensorów (czujników), umieszczanych pod materacem w łóżeczku dziecka. Informacje o oddechu dziecka przekazywane są przez sensory do stacji monitorującej oddech. Ze względu na bezpieczeństwo, stacjonarne monitory oddechu są zasilane bateriami, podobnie jak te bezprzewodowe. Monitory oddechu tego typu są popularnym wyborem wśród rodziców, chociaż wymagają więcej zabiegów związanych z instalacją i ustawieniem sensorów w porównaniu z wersjami przenośnymi.

Z drugiej strony, mamy przenośne monitory oddechu, które przypinane są w okolicy brzuszka dziecka i monitorują ruchy oddechowe poprzez bezpośredni kontakt z nim. Monitory tego typu nie korzystają z żadnych sensorów; do monitorowania oddechu wystarcza niewielkich rozmiarów urządzenie umieszczone na brzuszku dziecka. Dzięki temu przenośne monitory oddechu świetnie sprawdzają się na co dzień, ale jednocześnie są niezwykle wygodne w transporcie.

Bezpośredni kontakt z dzieckiem


Dzięki temu, że bezprzewodowy monitor oddechu posiada bezpośredni kontakt z dzieckiem, jest on w stanie wykrywać nawet najdelikatniejsze ruchy oddechowe, co umożliwia precyzyjny monitoring oddechu. Dodatkowo bezpośredni kontakt daje również możliwość stymulowania dziecka wibracjami w przypadku zatrzymania oddechu. W razie zagrożenia monitor oddechu aktywuje wibracje, które w wielu sytuacjach mogą stanowić wystarczający bodziec, aby dziecko ponownie zaczęło oddychać.

Mały rozmiar - zabierz go ze sobą wszędzie

Bezprzewodowy monitor oddechu to niewielkich rozmiarów urządzenie, które z łatwością możesz zabrać ze sobą i monitorować oddech dziecka w różnych sytuacjach. W przeciwieństwie do stacjonarnego monitora oddechu nie musisz przeprowadzać instalacji sensorów w łóżeczku, ani zabierać dodatkowej torby, aby móc zabrać go ze sobą. Wystarczy go włączyć i odpowiednio zamontować. Co więcej, dzięki niewielkim rozmiarom, możesz schować go do torebki lub kieszeni w spodniach i użyć, kiedy będziesz go potrzebować.

Nic nie tracisz, a wiele zyskujesz

Wybierając bezprzewodowy monitor oddechu, niczego nie tracisz, ale zyskujesz mnóstwo korzyści. Dzięki jego konstrukcji i wykorzystanej technologii oferuje on wysoką dokładność w monitorowaniu oddechu, a jednocześnie zapewnia pełną mobilność, której możesz potrzebować.

Warto rozważyć te wszystkie aspekty, zanim podejmiesz decyzję. Wybór między bezprzewodowym monitorem oddechu a modelem stacjonarnym zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, który model wybierzesz, priorytetem zawsze powinno być zweryfikowanie czy wybrany przez Ciebie monitor oddechu posiada certyfikat medyczny oraz, czy spełnia normy bezpieczeństwa!

 

SNUZA® HERO MD przenośny monitor oddechu dla niemowląt Producent: Snuza (Pty) Ltd. Upoważniony przedstawiciel: Advena Ltd. Importer i podmiot prowadzący reklamę: Grow Smart & Partners Mariusz Sasiak.

Polecane

pixel