Darmowa dostawa od 200,00 zł

Czym się różni monitor oddechu od monitora snu?

2022-08-16
Czym się różni monitor oddechu od monitora snu?

Czym się różni monitor oddechu od monitora snu?

Gdy stajemy się rodzicami, bezpieczeństwo naszego dziecka staje się dla nas priorytetem. Na rynku pojawia się coraz więcej przedmiotów i urządzeń, które mają za zadanie pomóc rodzicom w zapewnieniu bezpieczeństwa ich dziecku. Wśród nich znajdują się nianie elektroniczne, bezpieczne śpiworki do snu czy też foteliki samochodowe - przedmioty, które stały się już standardem przy kompletowaniu wyprawki dla niemowlaka. Jednak coraz większą popularność zdobywają również urządzenia przeznaczone do monitorowania oddechu oraz snu dzieci. Dla wielu młodych rodziców mogą być one czymś nowym, warto się im bliżej przyjrzeć, aby zrozumieć, w czym tkwi różnica między nimi.

Monitor oddechu - Co to takiego?

Monitor oddechu to urządzenie zaprojektowane z myślą o monitorowaniu oddechu niemowlęcia. Urządzenie to ma na celu ostrzeżenie rodzica w przypadku wykrycia zagrożenia związanego  z oddechem, dając mu szansę na reakcję i udzielenie pomocy.

Urządzenia te dedykowane są dla wszystkich dzieci, zarówno dla całkowicie zdrowych, jak i wcześniaków. Chociaż zjawisko Zespołu Nagłej Śmierci Łóżeczkowej (SIDS) nie jest zjawiskiem występującym z dużym nasileniem, nadal stanowi najczęstszą przyczynę zgonów dzieci poniżej 1 roku życia. SIDS dotyczy niemowląt, u których nie zostały zdiagnozowane żadne wady wrodzone ani choroby. Najczęściej wywoływany jest przez bezdech, podczas którego maluszek zachowuje się jakby na moment "zapomniał" o oddychaniu. Zadaniem monitora oddechu jest wykrycie sytuacji, w której dziecko przestaje oddychać lub jego liczba ruchów oddechowych zmniejsza się niepokojąco, i ostrzeżenie o tym rodzica.

Zrozumiale jest, że nikt nie jest w stanie pilnować swojego malucha 24/7, tym bardziej że niemowlęta spędzają większość czasu śpiąc. To właśnie z tego powodu powstały monitory oddechu, które mają wspomóc rodziców w opiece nad dzieckiem.

Czym charakteryzuje się monitor snu?

Osoby niezaznajomione z tematem mogą czuć się zdezorientowane, poszukując urządzenia monitorującego ich dziecko podczas snu ze względu na obecność na rynku równolegle monitora snu oraz monitora oddechu.

Przenośny monitor oddechu, taki jak Snuza Hero MD, przeznaczony jest do monitorowania oddechu dziecka. W przypadku wykrycia jego zatrzymania lub wykrycia niskiej liczby ruchów oddechowych aktywuje wibracje, które mają za zadanie pobudzić oddech dziecka. Jeśli okażą się one niewystarczającym bodźcem do pobudzenia oddechu, monitor oddechu aktywuje alarm, mający ostrzec rodzica o zagrożeniu.

Monitor snu to urządzenie, oferujące wiele funkcji przydatnych przy monitorowaniu niemowlęcia podczas snu. Snuza Pico 2 to stosunkowo nowe na polskim rynku urządzenie, którego zadaniem jest dostarczanie cennych informacji związanych ze snem dziecka bezpośrednio na nasz smartfon. Monitor snu śledzi najdelikatniejsze ruchy maluszka, nawet te wywołane przez oddech. Dodatkowo pozwala monitorować temperaturę skóry i ostrzega, gdy ta ulegnie zmianie. Urządzenie monitoruje także wzorce snu (kiedy dziecko zasypia i budzi się) oraz informuje, gdy zmienia pozycję podczas snu.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz monitor oddechu, czy zdecydujesz się na monitor snu, korzystając z urządzeń monitorujących Twoje dziecko, zapewnisz mu wyższy poziom bezpieczeństwa i będziesz mógł zareagować w razie wykrycia problemów.

 

 

 SNUZA® HERO MD przenośny monitor oddechu dla niemowląt Producent: Snuza (Pty) Ltd. Upoważniony przedstawiciel: Advena Ltd. Importer i podmiot prowadzący reklamę: Grow Smart & Partners Mariusz Sasiak.

 

Polecane

pixel