Darmowa dostawa od 200,00 zł

Czym jest monitor oddechu? Jak go używać?

2022-08-16
Czym jest monitor oddechu?  Jak go używać?

Czym jest monitor oddechu?

Monitor oddechu to niezwykle precyzyjne urządzenie służące do monitorowania oddechu niemowlaka. Urządzenia te stają się obecnie popularnym wśród rodziców systemem zapewniania dzieciom bezpieczeństwa podczas snu, który staje się normą, podobnie jak nianie elektroniczne. Monitor oddechu ma za zadanie ostrzec rodzica o wystąpieniu problemów z oddechem, dając możliwość zareagowania i uratowania życia dziecka.

Jak działa monitor oddechu Snuza Hero MD?


Monitor Snuza Hero MD jest niezwykle czuły, przypięty do pieluszki dziecka, monitoruje nawet najsłabsze ruchy oddechowe. W sytuacji, gdy liczba ruchów oddechowych niebezpiecznie zmaleje lub oddech całkowicie ustanie, zacznie wibrować w celu stymulacji dziecka, która w wielu przypadkach jest wystarczająca, aby dziecko ponownie zaczęło oddychać. Jeśli wibracje nie będą wystarczającym do pobudzenia oddechu bodźcem, monitor oddechu aktywuje alarm.


Działanie monitora oddechu

Monitory oddechu cieszą się coraz większą popularnością i są doceniane przez wielu rodziców na całym świecie. Niekiedy jednak słyszy się głosy, że monitory oddechu nie działają prawidłowo, generując tylko niepotrzebny stres poprzez fałszywe alarmy. Opinia ta najczęsciej jest wynikiem nieprawidłowego używania monitora oddechu, który zamontowany w błędny sposób nie będzie w stanie realizować poprawnie zadania, do którego został stworzony. Monitory oddechu to przetestowane urządzenia, posiadające certyfikat medyczny. Wykorzystanie monitora oddechu może podnieść poziom bezpieczeństwa niemowlaka. 

Skalibruj urządzenie przed każdym użyciem

W przypadku monitora oddechu Snuza Hero MD urządzenie wystarczy włączyć i ułożyć na płaskiej, nieruchomej powierzchni do czasu, aż zielone światło zacznie migać, a ty usłyszysz sygnał dźwiękowy. Etap kalibracji jest bardzo ważny, jego błędne wykonanie może skutkować fałszywymi alarmami.

Zamontuj urządzenie zgodnie z instrukcją

Monitor oddechu Snuza Hero MD powinien zostać zamontowany na pieluszce. Pamiętaj, aby rozmiar pieluszki był odpowiedni dla twojego dziecka. Jeśli pieluszka jest zbyt luźna, monitor oddechu może nie działać prawidłowo. Złóż górną część pieluchy, aby monitor trzymał się stabilniej.

 

Zwróć uwagę czy monitor dotyka brzuszka twojego dziecka. Jeśli monitor będzie zamontowany błędnie, nie będzie zbierał danych o oddechu w sposób prawidłowy.

 

Sprawdź, czy nic nie zakłóca pracy monitora

Urządzenia monitorujące oddech twojego dziecka są bardzo czułe, dlatego zwróć uwagę, czy w okolicy łóżeczka twojego dziecka nie znajdują się żadne urządzenia, które swoimi wibracjami mogą zakłócać pracę monitora. Ważne jest również, aby między łóżeczkiem dziecka a łóżkiem rodziców był zachowany odpowiedni odstęp.

 

SNUZA® HERO MD przenośny monitor oddechu dla niemowląt Producent: Snuza (Pty) Ltd. Upoważniony przedstawiciel: Advena Ltd. Importer i podmiot prowadzący reklamę: Grow Smart & Partners Mariusz Sasiak.

 

Polecane

pixel