Darmowa dostawa od 200,00 zł

 

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 

 

 

GDZIE MOGĘ KUPIĆ MONITOR ODDECHU SNUZA?

Lista dostępnych punktów sprzedaży znajduje się na stronie głównej tutaj>.  Monitor możesz zakupić bezpośrednio od producenta na stronie tutaj>

 

CZY MONITOR ODDECHU SNUZA GWARANTUJE BEZPIECZEŃSTWO MOJEGO DZIECKA?

Nie.  Jako rodzic, opiekun jesteś wciąż odpowiedzialny za bezpieczeństwo dziecka. Monitor oddechu Snuza został zaprojektowany aby monitorować ruchy oddechowe dziecka i zaalarmować rodziców / opiekunów dziecka jeśli zostanie wykryty bezdech. Zalecamy z zapoznaniem się zasad bezpiecznego snu niemowląt i zasad udzielania pierwszej pomocy.  Monitor oddechu daje szansę na podjęcie działań kiedy sytuacja może tego wymagać.  Każda sekunda się liczy. Monitor oddechu już 15 sekundzie od wykrycia bezdechu podejmie działania (uruchomi system pobudzania wibracjami) jeśli oddech nie zostanie wykryty przez kolejne 5 sekund, monitor podniesie alarm. Konieczna jest interwencja opiekuna dziecka.  Dlatego tak ważne jest poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy dla niemowląt oraz stosowania od urodzenia zasad bezpiecznego snu.

 

CZY SNUZA POSIADA GWARANCJĘ?

Tak. Monitor oddechu Snuza posiada 24 miesięczną gwarancję.  (gwarancje nie obejmuje baterii oraz nie ma zastosowania przy uszkodzeniach mechanicznych i niezgodnym z instrukcją użytkowaniem) Zalecamy zakup monitora Snuza oficjalnych punktach sprzedaży lub bezpośrednio od producenta.

 

CZY WARTO KUPIĆ UŻYWANY MONITOR ODDECHU JEŚLI JEST JESZCZE NA GWARANCJI?

Nie zalecamy zakupu monitora oddechu z rynku wtórnego nawet jeśli jest jeszcze na gwarancji. Zgodnie z instrukcją producenta monitor oddechu Snuza Hero MD powinien być stosowany tylko i wyłącznie do jednego dziecka. Kupując monitor na rynku wtórnym nie masz pewności czy urządzenie było dotąd używane zgodnie z instrukcją i czy jest w 100% sprawne. 

 

NA JAK DŁUGO WYSTARCZĄ BATERIE DO MONITORA SNUZA?

Monitor Snuza Hero MD zasilana jest baterią typu CR2 (producent zaleca stosowanie baterii CR2 Energizer lub Duracell 3.0 V), które wystarczają średnio na około 4-6 miesięcy użytkowania (w zależności od sposobu użytkowania, ilości godzin monitorowania, ustawień).

 

CZY WSZYSTKIE MODELE MONITORA SNUZA POSIADAJĄ CERTYFIKAT WYROBU MEDYCZNEGO?

Na rynku w Polsce dostępny jest w sprzedaży tylko i wyłącznie model Snuza Hero MD - to jedyny przenośny monitor oddechu, który jest dopuszczony do obrotu i użytkowania oraz posiada wymagany przepisami prawa certyfikat wyrobu medycznego. Na rynkach zagranicznych np w USA są dostępne inne modele Snuza Hero i Snuza Go,
które mają zbliżone działanie jednak nie są wyrobami medycznymi. W EU dostępny jest także model Snuza Pico -tzw monitor snu dziecka.

Monitor oddechu Snuza Hero MD  (MD oznacza Medical Device - wyrób medyczny) zgody z European Directive 93/42/EEC.

 

CZY MONITOR ODDECHU POSIADA DODATKOWE REKOMENDACJE?

Tak. Monitor oddechu Snuza Hero MD to jedyny na polskim rynku przenośny monitor oddechu, który uzyskał Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Noworodka ważną do 2021 roku. Monitory oddechu Snuza są dostępne w ponad 60 krajach świata i zdobył wiele nagród i wyróżnień na całym świecie, część z nich możesz zobaczyć tutaj >

 

CZYM RÓŻNI SIĘ MONITOR ODDECHU SNUZA OD TRADYCYJNYCH MONITORÓW POD MATERAC?

Snuza Hero MD jest monitorem przenośnym w przeciwieństwo do tzw. tradycyjnych monitorów oddechu pod materac, monitor Snuza odczytuje ruchy oddechowe bezpośrednio z ruchów brzuszka. Jest to najszybszy i najbardziej precyzyjny pomiar ruchów oddechów. Jeśli ruch oddechowy nie zostanie wykryty monitor oddechu podniesie alarm. Dzięki takiemu rozwiązaniu monitor Snuza Hero został wyposażony w unikalną funkcję pobudzania wibracjami, która nie jest dostępna w tradycyjnych monitorach pod materac. Jeśli monitor oddechu wykryje nieregularność oddechu lub brak oddechu przez 15 sekund system wibracji się uruchomi, aby pobudzić dziecko do oddychania. Na świecie zostało już sprzedanych ponad 400 000 monitorów marki Snuza a łączny czas monitorowania oddechu przez to urządzenie szacuje się już na ponad 1 miliard godzin.

 

CZY MOGĘ UŻYWAĆ SNUZA Z PIELUSZKAMI WIELORAZOWEGO UŻYTKU?

Tak. Jeśli pieluszka jest wystarczająca, aby prawidłowo umieścić na niej monitor oddechu. Upewnij się, że monitor oddechu jest dobrze umocowany do pieluszki oraz czy  sensor monitor oddechu ma bezpośredni kontakt z brzuszkiem dziecka (szczegółowe informacji dotyczące prawidłowego zakładania monitora znajdziesz w instrukcji użytkowania).

 

CZY MOGĘ UŻYWAĆ SNUZA KIEDY DZIECKO ŚPI NA BOKU LUB NA BRZUSZKU?

Monitor oddechu Snuza został zaprojektowany tak, aby odczytywać ruchy oddechowe bezpośrednio z brzuszka gdzie ruchy oddechowe są najbardziej widoczne. Jeśli dziecko śpi na brzuszku możesz umieścić monitor na boku,  jednakże w tej części ciała ruchy oddechowe nie są tak silne jak na brzuszku - przy takim umieszczeniu monitora mogą się pojawić tzw fałszywe alarmy. Zgodnie z zaleceniami WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) najbezpieczniej jest układać dziecko do snu zawsze na plecach, ta pozycja znacznie redukuje ryzyko wystąpienia SIDS (śmierci łóżeczkowej).

 

CZY MOGĘ UŻYWAĆ MONITORA PRZY CO-SLEEPINGU (wspólne spanie z dzieckiem) LUB W PODRÓŻY/RUCHU (np w samochodzie lub w wózku)?

Nie.  Monitory oddechu Snuza Hero MD nie mogą być używania jeśli obok dziecka śpi inna osoba dorosła lub inne dziecko.
Monitor oddechu nie może być stosowany w podróży np w samochodzie czy też w wózku. Sensor monitora jest bardzo wrażliwy i może wykrywać ruch z zewnętrznych źródeł np drgania pojazdu, wózka.

 

SKĄD BĘDĘ WIEDZIAŁ ŻE BATERIA JEST BLISKA WYCZERPANIU?

Na monitorze oddechu jest wskaźnik baterii, przed każdym uruchomieniem monitora zgodnie z instrukcją należy przeprowadzić krótki test sprawności urządzenia, podczas którego monitor sam sprawdza wszystkie systemy oraz poziom baterii, jeśli bateria będzie na wyczerpaniu kolor wskaźnika zaświeci na kolor żółty, jeśli kolor wskaźnika zaświeci na kolor czerwony bateria uległą wyczerpaniu i należy ją natychmiast wymienić.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z naszym konsultantem przez chat na stronie , napisz maila na info@snuza.pl lub zadzwoń na naszą Infolinię

Polecane

pixel